Daire Taşıma

Dairenizi taşımak istiyorsanız muhtemelen bir kaç gün öncesinde belkide haftalar öncesinden hazırlığınız başlamıştır. Daire Taşıma genelde stresli geçen bir gün karşımıza getirmektedir. Her ne kadar bir gün içerisinde herşey olup bitsede taşınmanın etkisi ve yeni dairenizdeki düzenin bir kaç güne yayılmaktadır. İzmit Evden Eve Nakliyat için daire taşınma hazılığı yapanlar bir çok şeye hazırlıklı olmalıdır. En öncelikli konu dairedenizdeki eşyalarınızın nasıl taşınacağıdır. Profesyonel bir nakliyat hizmetimiz alacaksınız yoksa biresel olarak kendiniz mi nakliyatın içerisinde yer alacaksınız. Eğer firmalardan değilde kendiniz çözümler bulacaksanız tüm eşya grupları için bir taşıma planınızın olması gerekmektedir.

Daire Taşımada Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ev Daire Taşıma

Ev Daire Taşıma

Her odanız için ayrı bir taşınma planı yürütmelisiniz. Mutfak içerisinde yer alan ürün ve eşya grupları genelde hassas ve kırılgan eşyalardan oluşmaktadır. Daire Taşıma öncelikle kırılması muhtemel olan dayanıksız eşyaların paketlenmesi olmalıdır. Mutfak içindeki porselen takımlarınız ve bardak ve cam ürünlerle ufak mutfak ev aletleri ciddi bir ambalajlama ile paketlenmelidir. Sevdiğiniz yemek takımlarının zarar görmemesi için doğru kolileme yapılmalıdır. Mutfak dışında yer alan tüm odalarınız için sizlere önerilerde bulunmaya devam ediyoruz.

Mobilyalarınızı Koruyunuz!

Mobilya her daire içinde bulunan eşyalar topluluğudur. Daire Taşıma işinde büyük bir yer teşkil etmektedir. Mobilyalar da çizilme ihtimali ve darbe alma olasılığı yüksektir. Bunu önlemeninde yılları mümkündür. Eğer İzmit de Nakliyat firması ile çalışmayacaksanız tüm mobilyalarınız için onların yaptığı işlemlere benzer uygulamalarıla mobilyalarınızı koruyabilirsiniz. Mesela büyük hacimli mobilyanızı söke yelerinden işlem yaparak daha ufak parçalarda taşınmasını saplayabilirsiniz. Sonrasında tüm aksamları ambalaj ürünleri ile sarabilir ve paketleyebilirsiniz.

Daire Taşımada Beyaz Eşyaların Durumu

Daire Taşıma

Daire Taşıma

Beyaz eşyalar değeri konusunda bir çok eşya gurubumuzun önündedir. Pahalı olmasından yanı sıra fiziki güç de isteyen ağır eşya gruplarımızın içerisinde yer almaktadır. Ancak yinede pahalı ve ağır olması dışında en önemli detay bu ürünlerin taşınması sırasında kullanacağımız tekniktir. Örnek vermek gerekirse buzdolabınız için en kedinlikle dik konumda taşınma önerilmekte ayrıca içinde kesinlikle gıda bulunmamalıdır. Taşınma işlemi öncesi ve sonrasında da muhakkak fişi çekilmeli ve dinlendirilmelidir. Buzdolabı dışında bulunan çamaşır makinası, bulaşık makinasının taşınması, fırın ve diğer elektronik aletlerinizde taşınmada dikkat istemektedir. Yazımız başında da bahsettiğimiz gibi eğer İzmit evden Eve nakliyat firmalarından daire taşıma hizmeti almayacaksanız detaylı bir araştırma içine giriniz ve hatayı minimuma indirin.